MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa stosowana jest od lat jako wysoce skuteczna nieinwazyjna metoda korekcji niedoskonalości estetycznych oraz poprawy jakości skóry.

Na czym to polega?

Technika mikronakłuć umożliwia stworzenie mikrokanałów w skórze. Dzięki temu aplikowane substancje aktywne, mają łatwiejszą drogę w głąb skóry, nie muszą przedzierać się przez barierę skórną. Cała procedura sprawia, że zabieg jest bardziej efektywny, a ową efektywność na skórze możemy obserwować przez czas dłuższy, niż procedur stosowanych wyłącznie zewnętrznie na skórę, gdzie bardzo często substancje aktywne nie są w stanie wniknąć głębiej ze względu na zbyt dużą masę cząsteczkową.

 

Wskazania

Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana zarówno w obrębie twarzy, jak i na ciele. W zależności na jakim obszarze wykonywany jest zabieg możemy oczekiwać działania takiego jak:

  • zagęszczenie skóry;

  • poprawa jędrności i elastyczności;

  • zapobieganie procesom starzenia;

  • ładniejszy koloryt skóry, poprawa mikrokrążenia;

  • korekcja przebarwień;

  • spłycenie drobnych linii i zmarszczek na skórze;

 

Czym wykonywany jest zabieg mezoterapii mikroigłowej?

W gabinecie Skin Medicine pracujemy na urządzeniu m.pen[pro] zaprojektowanym przez renomowaną, hiszpańską firmę Mesoestetic. Charakteryzuje się ono wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem działania. Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem m.pen[pro] może być traktowana jako odrębny zabieg lub jako uzupełnienie serii zabiegów mezoterapii igłowej dla intensyfikacji terapii oraz maksymalnego wzmocnienia efektów zabiegowych.

 

Częstotliwość wykonywania zabiegów:

Mezoterapię mikroigłową zaleca się wykonać w serii minimum 3 zabiegów w odstępach co 10-14 dni.

W celu podtrzymania efektów rekomenduje się  wykonanie zabiegów przypominających co 4-6 miesięcy.