Depilacja Laserowa Palomar Vectus™

Laser Diodowy Palomar Vectus został wyróżniony i otrzymał Nagrodę Prix De Beaute 2013. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w Kategorii Odkrycie Roku!

Laser Diodowy Palomar Vectus™ – najszybsza oraz najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie (udoskonalona wersja LightSheer Duet)!

Vectus™ vs Lumenis LightSheer Duet

CO TO JEST VECTUS™?

VECTUS™ to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LASER DIODOWY VECTUS™?

Niemalże 15 lat temu firma Palomar Medical Technologies stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za złoty standard trwałego usuwania owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego. W efekcie powstał Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™
W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

CO WYRÓŻNIA LASER DIODOWY VECTUS™?

Laser medyczny Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.
Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.


Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem również wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.
Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM,które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.
Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.
Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM VECTUS™?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).
Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.
W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.
Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.
Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 3 minut!

CZEGO POWINIENEM SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU URZĄDZENIEM VECTUS I ILE RAZY NALEŻY GO POWTÓRZYĆ, ABY UZYSKAĆ EFEKT ZUPEŁNIE GŁADKIEJ SKÓRY NA ZAWSZE?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może byc delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.
Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 3 do 5 zabiegów w następujących przerwach:
twarz – 4 tyg,
ramiona – 4-6 tyg,
bikini – 4-6 tyg,
plecy – 8-10 tyg,
nogi – 8-10
Przebarwienie natomiast przybierze ciemniejszy odcień, po 2 – 3 tygodniach w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem.

CZY WYMAGANE SĄ BADANIA PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII I JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Badania nie są wymagane.

 

Badania nie są wymagane.

Przeciwwskazania:
– świeża opalenizna
– ciąża
– przerwana ciągłość naskórka
– epilepsja
– leki, zioła fotouczulające
– terapia retinoidami
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– łuszczyca, bielactwo
– cukrzyca
– bliznowce
– aktywne infekcje skórne
– rozrusznik serca
– świeże zabiegi chirurgiczne

Dlaczego właśnie laserowe usuwanie owłosienia jest metodą, która sprawdza się najlepiej? Tradycyjna depilacja wykonywana za pomocą maszynki do golenia nie tylko podrażnia skórę, ale i jest mało efektywna – wymaga powtarzania niemal każdego dnia. Depilator czy plastry to techniki bardzo bolesne, przez co nie stosuje ich się we wszystkich partiach ciała. A jak kwestia ta wygląda, gdy interesuje nas depilacja laserowa? Największym atutem, jaki wiąże się z tym rodzajem zabiegu, jest trwałość. Laserowe usuwanie owłosienia – jak już wspominaliśmy – jest w stanie zakończyć problem niechcianych włosków raz na zawsze, jeśli tylko wykonamy całą serię tej czynności. Ale to nie wszystkie korzyści, o jakich należy tu wspomnieć. Depilacja laserowa może zostać wykonana na dowolnym obszarze ciała. Pacjentki chętnie zapisują się na ten zabieg, by pozbyć się owłosienia z nóg oraz z okolic bikini, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by wykorzystać nasze nowoczesne urządzenie także do zlikwidowania wstydliwego wąsika, włosów pod pachami czy nawet włosów znajdujących się w miejscach dość nietypowych, takich jak plecy, ramiona czy palce u stóp – depilacja jest możliwa do wykonania dosłownie na każdym skrawku ludzkiego ciała.

Warto zaznaczyć, że laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, z którego ochoczo korzystają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Ci także coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu, a taka depilacja pozwala im raz na zawsze usunąć niechciane włosy z klatki piersiowej, z pleców, z nóg czy z każdej innej części męskiego ciała.

Trzeba jednak wiedzieć, że laserowe usuwanie owłosienia nie zawsze bywa bezpieczne – ale nie z naszym nowoczesnym urządzeniem! Jeśli tylko zachowamy odpowiednie, wymienione wyżej, środki ostrożności – zgodnie z którymi depilacja ta powinna zostać odsunięta w czasie – zabieg ten nie wiąże się z żadnymi negatywnymi i trwałymi skutkami ubocznymi. Ale nie każde urządzenie na to pozwala. Nasza depilacja laserowa to pewnik, w który warto zainwestować, choćby ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Jesteśmy pewni, że nasza depilacja laserowa spełni oczekiwania każdej osoby, która ma dość problemów ze wstydliwym i niechcianym owłosieniem.